• Bilgi ve Randevu 0542 242 19 39

Ümraniye Kürtaj Yerleri Ve Fiyatları

Ümraniye Kürtaj Yerleri Ve Fiyatları

 

Kürtaj yani küretaj genel anlamda rahmin içerisindeki istenmeyen gebeliğin tahliyesinin sağlanması uygulamasıdır. Kürtaj gebelik sonlandırılması, gebelik terminasyonu veya dilatasyon küretaj olarak ta adlandırılır. Fakat kürtaj kesinlikle bir aile planlaması yöntemi değildir. İstenmeyen gebeliğin önlenmesi için modern korunma yöntemleri uygulanmalı, buna rağmen istenmeyen gebeliğin oluşması durumunda başka çare yoksa öyle kürtaja başvurulmalıdır.

Kürtaj sadece istenilmeyen gebeliğin sonlandırılması değildir hem gebeliğin sonlandırılması için yapılabilir, hem de düşük yapan kişilere rahim içinde bebeğe ait parçaların temizlenmesi amacıyla da yapılabilir. Bu işlem retansiyone küretaj olarak adlandırılır.

Kürtaj Nedir?

Kürtaj gerçek anlamda bütün rahim içinin temizlenmesidir. Gebe olmayan bayanlarda da kürtaj uygulaması yapılabilir. Uzun süre ve fazla miktarda adet kanaması olan kadınlarda da temizlenmesi gerekebilir bu durumda kürtaja başvurulur. Bu tanısal amaçlı yapılan bir kürtaj türüdür ve probe küretaj olarak adlandırılır. Bu tanı ve tedavinin aynı anda uygulanmasıdır.

Günümüzde yaşayan çiftlerden sosyo ekonomik durumları yetersiz olanlarının gebeliklerini sonlandırmaları neredeyse bir ihtiyaç halini almıştır. Fakat bu durum yanlış algılamalara da sebebiyet verebilmektedir. İstenilen sayıda çocuğa sahip olmanın yolu kürtaj değil modern ve sağlıklı aile planlaması yöntemleri olmalıdır.

Doğrusunu söylemek gerekirse Ümraniye kürtaj konusunda  güvenilir yerlerin olduğu bir ilçedir. Geçmişte kürtajın uygunsuz malzemelerle, ameliyat ortamıyla ve ehil olmayan kişilerce yapılması, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabiliyordu. Kürtajdan sonra ölüme neden olabilen kalıntıların kalması, sorunsuz kürtajdan daha çok sayıdaydı. Günümüzde ise tıbbın ilerlemesiyle bu zararların azaldığı görülmektedir.

Kürtaj İşlemi Detayları

Kürtaj Vakum denilen metotla yapılır. Sedo anestezi tekniği kullanılır ve hasta 5 dk içinde kürtaj işlemi tamamlandıktan sonra işlem biter bitmez hemen uyandırılır. Akabinde ultrason muayenesi yapılır ve yaklaşık yarım saat gözetim altında tutulur; sonra taburcu edilir. Dilerseniz Ümraniye bölgesinden kalkan vip servis araçlarla özel hastanelere gidebilirsiniz. Gazi hastanesi size servis hizmeti sunmaktadır ve Ümraniye kürtaj fiyatları düşünüldüğünde uygun fiyatları göze çarpmaktadır. Kürtaj uygulamasında hasta danışmanı aranarak kürtaj öncesi ve sonrası için bilgi alınabilir.

Eğer ki hasta 18 yaşından küçük ise anne baba izni gerekir, evli ise eş rızası gerekmektedir Ümraniye de kürtaj yapan yerler bu konuda hassasiyet taşımaktadırlar. Yasal olarak 10 haftaya kadar olan hamilelikler kürtaj yapılabilmektedir. Hastalarımız bilgi gizliliği hakkına sahiptir, kürtaj uygulaması yaptıran hastalarımızın bilgileri bir kurum veya kuruluşla şahıslarla  paylaşılmaz. Bu tarz işlemlerde gizlilik esası gözetilir.

Ümraniye'de özel hastanenin dışında kürtaj yapan doktorlarda bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız Ümraniye kürtaj aramasında doktor isimlerine ulaşabilirsiniz. Son aylar baz alındığında Ümraniye kürtaj fiyatları 1500 tl den başlamaktadır. Günümüzde artık Ümraniye de kürtaj yapan yerler gayet hijyenik ve sağlık açısından problemsiz yerlerdir. Kürtaj yapan yerler araştırması iyi yapılmalı ve sağlık problemi yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Uygunsuz yerlerde düşük fiyat için yapılan kürtajlarda enfeksiyon riski bulunduğu için daha sonra telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir. Kürtajın bir tedavi yöntemi olduğu asla ama asla bir aile planlaması ve doğum kontrol yöntemi olmadığı unutulmamalıdır. 


Etiketler : Ümraniye kürtaj, Ümraniye kadın doğum doktoru, Ümraniye jinekolog, Ümraniye uygun fiyatla kürtaj, Ümraniye de kürtaj yapan yerlerYukarı Çık