• Bilgi ve Randevu 0542 242 19 39

Kürtaj Hangi Durumlarda Gerekir?

Kürtaj Hangi Durumlarda Gerekir?


Kürtaj kelime manası olarak vücudun boşlukları içinde bulunan hasta ya da zararlı sayılan dokuları kazıyıp alma işi olarak tanımlanmaktadır.  En yaygın uygulama alanı annenin dölyatağından istenmeyen ya da zararlı dölütün alınmasıdır. Bu işlem esasında bebek aldırmanın dışında durdurulamayan uterın kanamaların sonlandırılması, rahimden biyopsi için parça almak, düşük sonrası rahimin temizlenerek içindeki kalıntıların boşaltılması, rahimde ölen bebeğin alınması gibi çok çeşitli sebeplerle uygulanmaktadır. 

Tüm bu zorunlu tıbbi sebeplerin dışında istenmeyen gebelik sebebiyle arzuya bağlı kürtaj işlemi de sıkça yapılmaktadır. Kürtaj konusunda yaş önemlidir. On sekiz yaşını geçmiş kişiler evlilik bağı mevcutsa her iki ebeveyn adayının da imzasıyla, evlilik bağı bulunmuyorsa yalnızca annenin onayladığı işlemle kürtaj işlemi gerçekleşebilir. On sekiz yaşından küçüklerde ise anne ve baba rızası ile işlem yapılır.


 
Kürtaj işleminde oldukça önemli hususlar mevcuttur. İşlem için seçilecek muayenenin çok iyi incelenmesi gerekmektedir. Tuzla ‘da kürtaj  işlemi düşünen herkes için kartal da bulunan kliniğimiz doğru bir tercih olacaktır. Sağlık bakanlığı onaylı ve köklü bir profile sahip kliniğimizde kürtaj işleminizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Uzman doktorumuz ve uzman kadromuz tecrübeli isimlerden oluşmaktadır. Her çiftin başına gelebilecek bir durum olan istenmeyen gebeliklerde kişilerin içine düştüğü endişe, kaygı yahut çekincelerde kurumumuz tarafından en doğru süreç yönetimi gerçekleştirilerek hasta konu hakkında endişe duymaksızın işlemi gerçekleştirebilir. Tuzla kürtaj araştırmaları için arayışı süren herkes için hijyenik koşulların ön planda tutulduğu, gizlilik konusunda hiçbir endişe duymamanız gereken kurumumuz en güvenli şekilde istenmeyen gebeliğinizi sonlandırmada yardımcı olacaktır.

Tuzla Kürtaj Randevu Oluşturma ve Bilgilendirme
 
Gebelik sonlandırma fiziksel olduğu kadar psikolojik de süreç yönetimi gerektirir. Kliniğimizde her hasta özgür bir birey olarak gönül rahatlığıyla kürtaj işlemi yaptırabilir. Kürtaj işlemi sosyal hayatınızı etkilemez, işlem sonrasında bir günlük yaşamınıza dilediğiniz gibi devam edebilirsiniz. Lokal anestezi yahut genel anestezi uygulanabilmektedir. Genel anestezi uygulanan hastalarda da hasta gün içinde evine dönebilir. Kürtaj işlemi için hafif ilaçlar kullanıldığı için uyku hali ve ufak ağrı dışında sorun yaşanmaz. Kliniğimizde titizlikle yürütülen işlem sayesinde hasta herhangi bir  kalıcı iz ya da ağrıya maruz kalmaz.
  
Kliniğimizde  fiziksel işlemin yanı sıra psikolojik destek de sağlanmaktadır. Bazı şartlarda hastalar için oldukça gergin bir deneyim olan Kartal kliniğimizde çağdaş yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Vakumlama yöntemi ile oldukça  kısa sürede gebeliğiniz sonlandırabileceğiniz gibi uzman doktorumuz ile farklı kadın ve doğum hastalıkları sorunlarınızda da etkileşim içinde olabilirsiniz. Kurumumuzda istenmeyen gebelikler için kolay şekilde sonlandırma hizmeti verilmekte olup detaylarını web sitemizden inceleyebilirsiniz. Gebeliğini sonlandırmak isteyen kişiler kararlarını iyice düşünerek karar verdikten sonra web sitemizde yer alan randevu bölümünden yahut iletişim kısmında yer alan numaramızdan arayarak bilgi ve randevu alabilirler. 

 


Etiketler : tuzla kürtaj, tuzla istenmeyen gebelikler, tuzla kadın doğum doktoru, tuzla jinekologYukarı Çık