• Bilgi ve Randevu 0542 242 19 39

Maltepe Kürtaj Yapan Yerler ve Fiyatları

Maltepe Kürtaj Yapan Yerler ve Fiyatları

Gebelik Boşaltımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Üreme çağındaki genç ve sağlıklı kadınlarda istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için kullanılan işlemdir. Kürtajın tipine karar vermeden önce gebeliğin haftası tam olarak hesaplanmalıdır. Konusunda deneyimli ekiplerle verdiğimiz kürtaj hizmeti, son derece güvenilir bir şekilde tamamlanır.

En sık kullanılan kürtaj çeşitleri arasında vakum aspirasyon yöntemi sayılabilir. Gebeliğin ilk 10 haftası boyunca bu yöntem kullanılır. Rahim içeriği rahim ağzına yerleştirilen bir vakum cihazı ile temizlenir. İşlemden hemen öncesinde bölge lokal olarak uyuşturulur. Ortalama olarak 5-6 dakika süren işlem, gebeliğin büyüklüğüne göre daha uzun sürebilir. Hastalarımız yaklaşık 1 saat boyunca gözlem altında tutulduktan sonra rahatça evlerine gidebilirler. Bu yöntemin ardından oluşacak enfeksiyon riskine karşılık antibiyotik kullanımı tavsiye edilebilir. İşlemden sonraki ilk iki hafta içinde ağrı ve kanama görülmesi normal kabul edilir.

Probe Küretaj; kanama bozukluğu yaşayan hastalarda veya menopoz sonrasında görülen sorunlarda tercih edilen kürtaj yöntemidir. Küret adı verilen aletlerle rahim bölgesi kazınarak temizlenir. 

Revizyone Kürtaj; kendiliğinden gerçekleşmiş bir düşükten sonra rahim içinde kalan parçaların temizlenmesi için uyguladığımız işlemdir. Parçanın kalmadığı tam düşüklerde dahi bu kürtaj çeşitleri uygulanarak olası riskler bertaraf edilir. Doğum sonrasında hekimlerin rahimde parça kaldığını düşünmesi halinde de bir yöntem uygulanır.Kürtaj Nasıl Yapılır?

Konusunda deneyimli hekimler ve uzman kadrolarla güvenilir hizmetler veren muayenehanemiz, ilk defa kürtaj yaptıracak olan kadınlar için gerekli açıklamaları yaparak korkuların giderilmesi için çalışır. Genel anestezi altında gerçekleştirdiğimiz işlemler tamamen ağrısız olur. Kürtaj öncesinde sadece gebelik testini görmek yeterli değildir, detaylı bir ultrason muayenesi işlemin içeriğinin belirlenmesi için son derece önemlidir. 

 

Maltepe ve Çevresinde İstenmeyen Gebeliğe Son Vermenin Kolay Yolu         

Sizler de Maltepe ve çevresinde yaşıyor ve istenmeyen bir gebelik durumu ile karşı karşıya kaldıysanız, vakit kaybetmeden Maltepe de bulunan  muayenehanemize başvuruda bulunma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Kliniğimiz sağlık bakanlığı onaylı olarak kurulmuş, her türlü hijyen olanaklarını bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

Sultanbeyli kürtaj , Tuzla Kürtaj , Pendik Kürtaj


Etiketler : Maltepe kürtaj, maltepe kadın doğum doktoru, maltepe jinekologYukarı Çık