• Bilgi ve Randevu 0542 242 19 39

Anadolu Yakasında Kürtaj Yapan Yerler

Anadolu Yakasında Kürtaj Yapan Yerler

Kürtaj, istemeden meydana gelen veya sağlık sebepleri sonucu ortaya çıkan gebeliklerin sonlandırılma işlemidir. Kürtaj işleminin yapılabilmesi, yani istenmeyen bu gebeliğin sonlandırılması için yasal bir bekleme süresi bulunur. Kürtajın yapılabilmesi için hamileliğin 10. haftasını geçmemiş olması gerekecektir. Kürtaj işlemi başlatılmadan önce kişinin kesin olarak hamile olduğu tespit edilmektedir. Hamilelik net olarak tespit edildikten sonra gereken tüm muayeneler ve testler yapılıp, işlem başlatılmaktadır. 

 

Anadolu Yakasında Kürtaj Yapan Yerler

Kürtaj son dönemlerde sıkça başvurulan ve özel sayılan bir sağlık problemidir. Evlilik dışında yaşanan ilişkilerde ortaya çıkan hamilelikler veya evlilik esnasında plansız bir biçimde ortaya çıkabilen hamilelikler, kürtaj işlemiyle telafi edilmeye çalışılır.

Bu noktada insanlara hizmetleriniz sunan ve Anadolu yakasında kürtaj yapan yerler içerisinde bulunan muayenehanemizde, gereken tüm kürtaj işlemleri emin ellerde ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Burada yer alan muayenehanemizde, kürtaj başvurusunda bulunan kişinin genel tüm muayeneleri gerçekleştirilip, hijyenin ortamlarda işlem gerçekleştirilmektedir. 

Yapılan kürtaj öncesinde gerekli olan tüm izinler yine muayenehanemiz tarafından alınmaktadır. Kürtaja başvuru yapan kişinin evli olması durumunda eşinin rızası, yani imzası alınmaktadır. Kişi evli değilse, sadece kendisinin imza vermesi yetecektir. Yine Anadolu yakası kürtaj muayenehanemizde 18 yaşın altında olan bireylerin işlemleri, anne ve baba rızası alındıktan sonra gerçekleştirilmektedir. Kurallara ve yasalara tamamen uyan merkezimizde, kürtaj işlemleri alanında bilgin ve uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. 

 

Genel ve Lokal Anestezi

Kürtaj işlemi yapılmadan önce uzman doktorlar tarafından uygun görülen anestezi işlemleri yapılır. İster lokal ister genel anestezi yapılsın bu uygulamadaki amaç hastanın kürtaj yapma esnasında acı yaşamamasıdır.

Nitekim hasta muayenehanemizde kürtaj işlemini bitirdikten sonra çok rahat bir biçimde normal hayatına dönüş sağlayabilir. Ayrıca biz, kürtaj yapan müşterilerimize psikolojik anlamda destek sunmaktayız. Bu şekilde istenmeyen veya istenmemesi ihtiyaç olan gebelikler sorunsuz bir biçimde giderilmekte ve hastanın psikolojik olarak dayanmasına destek olunmaktadır. 

 

Muayenehanemizde Hizmet Verdiğimiz Kürtaj Çeşitleri

Gebeliklerin türleri birbirinden farklıdır. Dolayısıyla her bir gebeliğe uygulanan kürtaj işlemleri de birbirinden farklılıklar gösterebilir. Ancak kürtaj işleminde en çok kullanılan ve tercih edilen yöntem vakum aspirasyon sistemidir. Vakum aspirasyon, rahmin içine yerleştirilip, bölgede temizleme işlemi yapılmaktadır. Temizleme işlemi bittiğinde ise gebelik son bulmaktadır. Vakum aspirasyon olarak bilinen bu farklı yöntemde lokal anestezi uygulanır. Buradaki amaç ise ortaya çıkacak olan şiddetli ağrının hissedilmemesidir. 

Bir diğer kürtaj yöntemi de probe kürtaj çeşididir. Probe kürtaj yöntemi genellikle belli bir yaşın üstünde olanlar ve menopoza girmiş olanlarda gerçekleştirilir. Probe yönteminde probe cihazı rahmin içerisine yerleştirilip, kazınma işlemleri yapılmaktadır. Bir diğeri ise revizyona ismiyle bilinen kürtaj şeklidir. Bu kürtaj biçiminde daha çok daha önceden düşük yapmış olan kişiler için uygulanmaktadır. Düşük yapan kişilerin rahim bölgelerinde kalan atıklar bu yöntem sayesinde temizlenmektedir. Tüm bu kürtaj işlemleri Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli izinler alınarak gerçekleştirilmektedir. Burada hastaların hijyen durumları tamamen kontrol altında tutulur.

 

Kürtaj Hizmeti Sunuyoruz

Tüm kürtaj ihtiyaçlarında bizler sizin yanınızdayız. Siz de muayenehanemize başvurarak, kürtaj işlemlerinizi uzman doktorlar tarafından gerçekleştirebilir, Yapılan kürtaj işlemlerinde kişinin tüm sağlık durumları düşünülmektedir. Dolayısıyla mümkün olan en iyi hijyen koşulları sağlanmaktadır. Kişinin kürtaj esnasında sağlık sorunları yaşamaması adına her türlü destek sağlanmaktadır.

Sizler de muayenehanemizde işlemlerinizi yaparak, gebelik sorunlarınızı giderebilirsiniz. Gebelik sonlandırmak isteyenler, bize başvurarak, işlemlerini en iyi şartlarda ve uygun olan koşullarda gerçekleştirebilirler. Dilerseniz hemen bizi arayıp randevu alabilir, gebeliğinizden rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. 


Kartal Kürtaj , İstanbul Kürtaj


Etiketler : Anadolu Yakası kürtaj, Anadolu Yakası kadın doğum doktoru, Anadolu Yakası jinekolog, Anadolu Yakası uygun fiyatla kürtaj, Anadolu Yakası de kürtaj yapan yerlerYukarı Çık