• 0542 242 19 39
  • bilgi@drhidirozbey.com

Anadolu Yakası Kürtaj

Anadolu Yakası Kürtaj

Gebelik Sonlandırma Sistemi Olarak Kürtaj


Kürtaj, genel olarak çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ya da istem dışı gerçekleşen durumlardan dolayı meydana gelen istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması işlemidir. İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması ve kürtaj işleminin yapılabilmesi için belirli bir süre vardır. Bu süre yasal olarak hamileliğin 10. haftasına kadar yapılabilmektedir. Kürtaj yapılmadan önce hamileliğin kesin olarak var olduğu kanıtlanmakta ve sonrasında gerekli test ve muayeneler yapıldıktan sonra kürtaj işlemi yapılmaktadır. 

Güvenilir ve Sağlıklı Hizmet Sunan Kartal Kürtaj Merkezi

Kürtaj son yıllarda sıklıkla yapılan özel bir sağlık sorunudur. Gerek evlilik dışı ilişkilerden kaynaklanan gebelikler gerekse evlilik içinde plansız ve korumasız bir şekilde gerçekleşen ilişkiler sonucunda ortaya çıkan gebelikler de çoğu insan bu durumu telafi etmeye çalışmaktadır. İşte bu noktada anadolu yakasında kürtaj hizmeti veren Kartal da bulunan muayenehanemizde  bu soruna kesin ve sağlıklı bir çözüm sunmaktadır. Anadolu yakasında kürtaj hizmeti sunan Kartal da bulunan kürtaj kliniğinde istenmeyen bu gebelikler hijyenik ortamda en uzman doktorlar tarafından gerekli muayeneler yapılarak en sağlıklı şekilde sonlandırılmakta ve kişilerin üzerindeki bu tramvatik durum hafifletilmektedir. Anadolu yakası kürtaj kliniğinde kürtaj yapılmadan önce gerekli izinler alınmaktadır.
 
Kürtaj olacak kişi evli ise eşlerin imzası ve rızası gerekmekte, eğer evli değil ise kürtaj olacak kişinin imzası ve rızası gerekmektedir. Ayrıca anadolu yakası kürtaj kliniğinde on sekiz yaşından küçük olanlar için de anne ve babasının rızası alındıktan sonra kürtaj işlemi yapılmaktadır. Dolayısıyla son derece yasal çerçevede hizmet sunulmaktadır. Bunun dışında Kartal kürtaj merkezinde kürtaj işlemleri uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Kürtaj işlemi sırasında lokal veya genel anestezi yöntemi uygulanarak hastanın herhangi bir ağrı ve sızı yaşaması önlenmektedir. Hatta kürtaj sonrası hasta rahatlıkla evine gidebilmekte ve herhangi bir kalıcı ağrı veya sorun yaşamamaktadır. Ayrıca Kartal kürtaj kliniğinde kürtaj hizmetinin yanı sıra psikolojik destek hizmeti de sunulmaktadır. Böylece hem istenmeyen gebeliklere sağlıklı çözüm sunulmakta hem de hastaya psikolojik destek sağlanarak kişinin kendini iyi hissetmesine yardımcı olunmaktadır.

Kartal Kürtaj Kliniğinde Sunulan Kürtaj Çeşitleri

Anadolu yakasında hizmet veren Anadolu yakasında kürtaj hizmeti ile sonlandırılmak istenen gebeliklerin türüne göre farklı kürtaj yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler içerisinde en çok kullanılan yöntem vakum aspirasyon yöntemidir. Bu yöntem daha çok gebeliğin ilk 10 haftasına kadar olan süreçte yapılan bir işlemdir. Vakum aspirasyon yönteminde rahmin içine vakumlu bir cihaz yerleştirilerek rahim temizlenmekte ve böylece kolaylıkla gebelik sonlandırılmaktadır. Ayrıca bu tarz kürtaj yönteminde lokal anestezi uygulandığı için hasta ağrı ve sızı hissetmemektedir.
 
 Kartal kürtaj merkezinde yapılan bir diğer kürtaj türü ise probe kürtajdır. Bu kürtaj yöntemi ise daha çok kanama bozukluğu olan ya da menopoza girmiş olan kadınlarda menopozdan dolayı ortaya çıkan sorunları çözmek için kullanılmaktadır. Probe kürtaj yöntemiyle küret adı ile anılan bir alet sayesinde rahim içi kazınarak temizlenmektedir. Klinikte uygulanan bir diğer kürtaj çeşidi ise revizyone kürtaj yöntemidir. Revizyone kürtaj yöntemi ise düşük yapmış olan kadınların rahimlerinde düşük sonrası kalmış olan parçaları temizlemek için kullanılan bir kürtaj yöntemidir.
 
Bu kürtaj çeşidi sayesinde rahim kalıntı ve parçalardan tamamen temizlenmekte ve olası sağlık sorunlarının önüne geçilmektedir. Hatta revizyone kürtaj yöntemi normal olarak yapılan doğumlardan sonra bile rahim içinde herhangi bir parça kalıp kalmadığını öğrenmek ve kalıntı var ise temizlemek için de kullanılmaktadır. Dolayısıyla kartal kürtaj kliniği a'dan z'ye donanımlı ekipmanları, uzman doktor kadrosu, hijyenik koşulları ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış tescili ile sizlere en iyi ve sağlıklı hizmeti sunmaktadır.

 

Etiketler: Sağlıklı Kürtaj, Anadolu yakası kürtaj, Anadolu yakasında kürtaj, Anadolu yakasında kürtaj hizmeti veren sağlık kuruluşları

Not: Bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Detaylı bilgiler için muyanehanemizi arayabilirsiniz.


Etiketler : anadolu yakası kürtaj, anadolu yakası jinekolog







Yukarı Çık